Moje zakupy #2 – KSIĄŻKI


Książki, Zakupy / sobota, Sierpień 5th, 2017

Hej, ho!

Wydaje mi się, że za szybko czytam. Za łapczywie. Jak zacznę, nie mogę się oderwać. Przez to za szybko kończą mi się książki i jestem zmuszona kupować nowe :) Nie chcę wypożyczać, wolę mieć swoje. Trudno jest mi się rozstać z książkami, nawet z tymi, które mi się nie spodobały…

Ostatnio znów kryminały Chmielewskiej. Dwa mi się trafiły nie do przebrnięcia. Przy KRĘTCE BLADEJ, poddałam się szybko. Natomiast RZEŹ BEZKRĘGOWCÓW czytam po łebkach. Jeszcze nie wiem, kto zabił…

 

Równocześnie zaczęłam NAJSTARSZĄ WNUCZKĘ. Na razie nie czytam jej jednym ciągiem, dawkuję sobie. Ale podoba mi się. Lubię te książki Chmielewskiej o rodzinach, o przeszłości, o tajemnicach. I jak zbędni bohaterowie się za nadto nie kręcą. Niektóre fabuły tej autorki są (jak dla mnie), za bardzo pogmatwane. A ciągłe przekomarzania się występujących w niej ludzi męczą i nudzą i nawet nie staram się ich zrozumieć. Co nie zmienia faktu, że ja bym nawet takiej książki nie napisała.

 

Moje najnowsze zakupy książkowe (egzemplarze używane), to:

Chmielewska – NAJSTARSZA PRAWNUCZKA oraz KOCIE WORKI

 

 

Trzy pozycje Agathy Christie. Muszę powiedzieć, że powieści tej autorki coś we mnie odblokowały, ale o tym kiedy indziej.

 

 

I książki, na które trafiłam przypadkiem

 

Znalazło się też coś dla dzieci. Ta większa książka trochę mnie rozczarowała, są w niej tylko trzy baśnie… Widać niedokładnie przeczytałam opis.

Ta mniejsza książka z baśniami, ma delikatne czarno-białe ilustracje (rysunki) i więcej tekstu niż obrazków. Bajki są nie za długie, myślę, że takie spokojnie na wieczorne czytanie :) Jest w niej 26 bajek.

Są w niej opowieści Sienkiewicza, Konopnickiej, Kraszewskiego, Prusa czy Orzeszkowej, a także innych polskich autorów.

 

Najbardziej jestem ciekawa Pod dobrą gwiazdą, która jest zbiorem opowiadań różnych autorów.  Tę książkę zostawię sobie na okolice Świąt Bożego Narodzenia :)

 

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia :)