Moje zakupy #3 – ozdoby bożonarodzeniowe


Magiczny Grudzień, Osobiste, Praktyczne, Zakupy / wtorek, Grudzień 12th, 2017
2 pęki szklanych bombek (na drucikach), łeb renifera na choince, metalowe serce z dzwonkiem, śliczny ceramiczny aniołek, i kawałek plastikowego granatowego buta (bombka na choinkę)
Lubię kupować ozdoby bożonarodzeniowe. W ogóle uwielbiam tę atmosferę!
Przy regałach z ozdobami można się zapomnieć a potem przy kasie zostawić (ZA) dużo pieniędzy…
Plastikowe bombki, ogólnie rzecz biorąc są chyba gorsze (gorsze to złe słowo, ale nie przychodzi mi teraz do głowy inne) niż szklane… Ale mają i swoje plusy dodatnie ;) Nie tłuką się i są tanie. A więc idealne dla dzieci i mojego portfela.
Jednak ozdoby ceramiczne czy szklane są (moim zdaniem) ładniejsze i bardziej eleganckie, bardziej wyjątkowe. Nie mówiąc już o ozdobach robionych ręcznie, np na szydełku.
Lubię także drewniane zawieszki na choinkę (i nie tylko).
Kolory różne… Im bardziej kolorowo, tym bardziej tradycyjnie. Choć nie każdy lubi na bogato. Niektórzy ubierają choinki na jedno czy dwukolorowo, co mi osobiście nie odpowiada.
Od zawsze wolałam lampki kolorowe, ostatnio jednak wybieram w jednym, ciepłym odcieniu bieli. Bombki, łańcuchy i inne ozdoby w kolorach wszelakich.
W poprzednich latach suszyłam plastry pomarańczy. Efekt wizualny świetny, natomiast suszenie pomarańczy było długie a niektóre kawałki nawet w Wigilię wciąż były wilgotne. Być może suszenie powinnam była zacząć na początku listopada…
Moje ostatnie zakupy dekoracyjne, to 11 bombek plastikowych, 2 komplety malutkich bombek szklanych na drucikach. Zielony sztuczny wieniec, jako podstawa do zrobienia wieńca na drzwi. Ceramiczny mikołaj i bałwan. Oraz ceramiczny anioł do zawieszenia.

Anioł jest mały, mierzy około 5 cm. Był w cenie dużego anioła, około 20 cm na wysokość, również ceramicznego. Ale był to anioł do postawienia, wybrałam tego małego do powieszenia na choinkę. Wydawało mi się to bardziej świąteczne :) Bardziej sensowne.

 

Bardzo się cieszę też z tej zawieszki-wieńca (zdjęcie niżej). Ostatnia sztuka, leżała bez ceny między innymi ozdobami. Udało mi się ją kupić za 7,50. Jestem bardzo szczęśliwa z tego powodu :)
To jest większe niż wygląda na zdjęciu, ma chyba 20 cm średnicy.
Ceramiczny mikołaj i bałwan. A także brokatowa choinka, o której zapomniałam napisać :)
O czymś tam pewnie zapomniałam a coś tam jeszcze pewnie kupię… :)