Moje zakupy – KSIĄŻKI


Książki, Zakupy / sobota, Maj 6th, 2017

Do pewnego momentu w moim życiu książki czytałam od czasu do czasu, albo jeszcze rzadziej.

Jakiś czas temu to się zmieniło i co drugi dzień musiałam kupować nową. Czasem były droższe, czasem tańsze ale i 10-15 zł co drugi dzień, to w sumie spory wydatek.

Akurat na czasie były u mnie kryminały Chmielewskiej. Kupiłam 4 nowo wydane książki po 15 zł za sztukę, kiedy oświeciło mnie, że te same publikacje mogłam kupić używane, dużo taniej. Niby Ameryki nie odkryłam ale jestem dumna z siebie za ten pomysł :)

Weszłam na allegro i kupiłam tyle ile zmieściło się w koszyku. Zupełnie jakby dać małpie brzytew! Kupione książki przyszły do mnie w stanie dobrym, niektóre nawet w jeszcze lepszym.

Z 20 tytułów 2 okazały się nie być powieściami, jedna to coś na zasadzie wspomnień o kasynach, czy może poradnik o kasynach a druga to listy miłosne… samochodu. Kompletnie mnie nie zainteresowały, jednak jak na poniesiony koszt, ryzyko się i tak opłaciło :)

Inne dwie po kilku stronach sobie odpuściłam. Było to Dzikie białko i Lesio. Pierwszy tytuł to kontynuacja losów bohaterów z Lesia. Dlaczego przestałam czytać Dzikie białko nawet nie pamiętam. Lesio natomiast zwyczajnie mnie denerwował. Zdaje się jednak, że w dalszej części główny bohater trochę się zmienia i da się lubić. Za jakiś czas wrócę do tej powieści, ją podobnież trzeba przeczytać :)

Najlepiej czyta mi się utwory w których bohaterką jest sama Chmielewska. Wciągają mnie jej (niby drugoplanowe) romanse, nietuzinkowe poczucie humoru, specyficzny sposób bycia i oczywiście niesamowite przygody. Do moich ulubionych należą historie z jej mamą oraz szalonymi ciotkami. Podobają mi się klimaty tamtych lat, przekomarzania się bohaterek. To są historie rodzinne, zaszłości z przeszłości, czasem nawet bardzo odległej, kilka pokoleń wstecz.

Polecam również przygody Pawełka i Janeczki, którzy wraz ze swoim psem Chabrem rozwiązują rozmaite zagadki kryminalne. Ta seria powieści jest dla dużych i małych.

Przygody Janeczki, Pawełka i psa Chabra
Tych jeszcze nie przeczytałam

Za wszystkie książki zapłaciłam 128 zł z przesyłką.

A Wy, kupujecie używane książki? Lubicie twórczość Chmielewskiej?